Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU

podciąganie na drążku

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU

Podciąganie to doskonałe ćwiczenie złożone, które buduje objętość i siłę mięśni pleców. Co więcej, bicepsy i przedramiona również otrzymują stymulację jako drugorzędne mięśnie podczas ruchu. Do jego wykonania potrzebujesz tylko drążka i swojego ciała.

Trzeba pamiętać, że podciąganie nie jest odpowiednie dla początkujących, ponieważ potrzebujesz wystarczającej siły górnej części ciała by przyciągnąć się do drążka. Na szczęście większość siłowni ma urządzenia wspomagające podciąganie, które mogą być świetną alternatywą, dopóki nie rozwiniesz wystarczająco dużo siły, aby podciągać się tylko z ciężarem ciała. Najlepiej wprowadzić podciąganie na początku treningu, ponieważ do wykonania odpowiedniej liczby serii/powtórzeń potrzeba dużo energii i siły.

 

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU

Zaangażowane mięśnie: Najszerszy grzbietu, czworoboczny, równoległoboczny, naramienny przedni, dwugłowe ramienia, ramienny

Wyposażenie: Drążek

Poziom trudności: Średniozaawansowany

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Chwyć drążek do podciągania za pomocą uchwytu o szerokości ramion 1-1,5x, dłonie skierowane od siebie. Wciągnij i napnij mięśnie brzucha. Lekko opuść ramiona do tyłu i w dół.
  • Pociągnij ciało w górę, kierując klatkę piersiową w kierunku drążka/uchwytów, aż ramiona/łokcie znajdą się z boku ciała. Kieruj łopatkami do tyłu i w dół w trakcie ruchu.
  • Odwróć wzorzec i wróć do pozycji wyjściowej.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Utrzymuj postawę przez cały czas. Unikaj wzruszania ramionami, wyginania dolnej części pleców, bujania się, wychylania głowy do przodu lub niepełnego prostowania łokci podczas ruchu w dół.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]