Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

SUPLEMENTY, KTÓRE NAPRAWDĘ WARTO STOSOWAĆ

suplementy siłownia

SUPLEMENTY, KTÓRE NAPRAWDĘ WARTO STOSOWAĆ

Nieodłącznym elementem życia każdej osoby, wpływającym na jej formę i zdrowie, jest dieta. Dla tych osób, którym zależy na dobrej formie i zdrowiu, tym nieodłącznym elementem powinna być dobrze zbalansowana dieta, czyli dostarczanie swojemu organizmowi różnego rodzaju składników o jak najbardziej naturalnym i nieprzetworzonym charakterze, pochodzących z różnych źródeł.

Jeśli jesteś osobą aktywną, taka zasada zawsze powinna być dla Ciebie priorytetem. Ale w życiu czasami bywa tak, że odpowiednie żywienie jest bardzo wymagające. Codzienne obowiązki nie zawsze pozwalają na przygotowanie odpowiednich posiłków, brak czasu powoduje ich omijanie, a wysokie koszty naturalnej żywności sprawiają, że zamiast wybierać lepszy jakościowo produkt, wybierany jest ten bardziej przystępny cenowo. Równie często, przeszkodą jest też…gust lub preferencje – bo przecież nie każdy chce lub lubi jeść wiele rodzajów ryb, mięs, owoców czy warzyw.

To właśnie m.in. w związku z powyższymi wyzwaniami, powstały suplementy, które w szybki, łatwy i wygodny sposób mogą dostarczyć Ci składniki, których potrzebujesz do dbania o swoje zdrowie i formę. Problem jednak w tym, że suplementów na rynku jest dosłownie tysiące. Dowiadując się więcej na ich temat, w pierwszej kolejności trafisz na informacje o ich zaletach. Ale w życiu rzadko jest tak, że rzeczy zbyt piękne (a tak opisywane są najczęściej suplementy) są prawdziwe. Warto więc zastanowić się nad skutecznością działania suplementów i ich składników.

Żeby ułatwić Ci zadanie, w dzisiejszym artykule polecimy Ci suplementy, których naprawdę warto używać.

Pamiętaj tylko, że poniższa lista stworzona jest dla wszystkich tych osób, których poziom aktywności nie przekracza poziomu średniozaawansowanego. Osoby zaawansowane i profesjonalni sportowcy, zmagają się na co dzień z innymi wyzwaniami i mają zdecydowanie większe potrzeby żywieniowe. Jeśli nie możesz nazwać siebie profesjonalnym sportowcem lub Twoje wyniki nie zahaczają o najwyższy poziom amatorski w kraju, ta lista jest właśnie dla Ciebie:

 

SUPLEMENTY, KTÓRE DZIAŁAJĄ:

1. ODŻYWKI BIAŁKOWE

Odżywki białkowe są najbardziej popularnym produktem wśród suplementów, ponieważ dostarczają wysokiej jakości białka, często w smacznej formie. Z białkiem jest jednak tak, że dużo zależy od jego rodzaju – w odżywkach białkowych najczęściej dostępnym rodzajem są białka serwatkowe, ale te mogą mieć m.in. postać koncentratu, izolatu czy hydrolizatu. Każda z tych postaci różni się czasem wchłaniania przez organizm, ale pokrycie tej tematyki zasługiwałoby przynajmniej na oddzielny artykuł.

W tym przypadku, zatrzymamy się na tym, że suplementy w postaci odżywek białkowych mogą być dobrym uzupełnieniem Twojej diety – zwłaszcza w sytuacjach, w których przyrządzenie lub spożycie posiłku może być problematyczne, np. w podróży.

Polecane produkty:

 

2. ODŻYWKI WĘGLOWODANOWO-BIAŁKOWE

Odżywki węglowodanowo-białkowe są świetnym sposobem na uzupełnienie glikogenu po wysiłku fizycznym. Jeśli więc jesteś po ciężkim treningu a nie masz ochoty lub możliwości uzupełnić węglowodanów prostych z białkiem, ten suplement pomoże Ci szybciej się zregenerować. Dodatkowa korzyść – tego typu odżywki zwyczajowo świetnie smakują!

Polecane produkty:

 

3. KREATYNA

Kreatyna to prawdopodobnie najlepiej zbadany suplement na świecie. Jego skuteczność jest potwierdzana od lat, a dzięki temu jest to jeden z najczęściej używanych suplementów – w szczególności wśród tych osób, którym zależy na poprawie siły i masy mięśniowej. Ale kreatyna pomaga również zwiększyć moc podczas wysiłków o krótkiej intensywności i pomaga w procesach regeneracji. U osób starszych, działa też korzystnie na pracę układu nerwowego.

Wybierając kreatynę dla siebie, zdecyduj się na monohydrat kreatyny w najczystszej postaci Creapure®. To właśnie monohydrat kreatyny jest najczęstszym przedmiotem badań naukowych i to jego pozytywny wpływ jest dokładnie potwierdzony.

Polecane produkty:

 

4. OMEGA-3

Kwasy tłuszczowe Omega-3 wspierają nie tylko funkcje serca i mózgu, ale mają też korzystny wpływ na ograniczenie stanów zapalnych w organizmie. Świetnym źródłem kwasów Omega-3 są tłuste, dzikie ryby, ale doświadczenie pokazuje, że tylko niewielka liczba osób dostarcza sobie odpowiedniej ilości tego składnika. Stąd też suplement Omega-3 znalazł się w naszym zestawieniu.

Decydując się na suplementację kwasami Omega-3, zwróć szczególną uwagę na zawartość kwasów EPA i DHA.

Polecane produkty:

 

5. WITAMINA D3

Z wymienionej przez nas listy składników, to właśnie witaminę D3 dostarczyć jest najtrudniej z pożywieniem. Jednym z najlepszych źródeł witaminy D3 jest promieniowanie słoneczne, więc żeby zapewnić organizmowi jej odpowiednią ilość, konieczne jest przebywanie na zewnątrz przez minimum 15 minut dziennie. W warunkach pogody w Polsce, dla wielu osób wykonanie takiego zadania jest trudniejsze niż mogłoby się to wydawać. Warto więc stosować suplementację witaminą D3 – szczególnie jesienią i zimą, kiedy dni (a w związku z tym „dostępność słońca”) są jeszcze krótsze.

Taka suplementacja przyczyni się przede wszystkim do poprawy odporności organizmu i mocniejszych kości. Ostatnie badania sugerują również, że witamina D3 może mieć korzystny wpływ na przyspieszenie procesów regeneracyjnych organizmu.

Polecane produkty:

 

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 8 Średnia: 4.9]