Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!
uginanie ramion w podporze

POMPKI

Pompki to ćwiczenie z masą własnego ciała, które buduje mięśnie i siłę klatki piersiowej. Dodatkowo w ruch zaangażowane są mięśnie naramienne przednie i triceps. Początkowo pompki mogą być bardzo trudne, więc możesz ułatwić sobie zadanie i wykonywać je opierając się na kolanach. To świetny sposób na zbudowanie siły potrzebnej do wykonania standardowej pompki.

Pompki są również świetnym zastępstwem, gdy nie masz dostępu do siłowni. Modyfikacje standardowej pompki są nieskończone, dzięki temu bardzo skutecznemu ćwiczeniu funkcjonalnemu zbudujesz świetną klatkę piersiową.

 

POMPKI

Zaangażowane mięśnie: Piersiowe, naramienny przedni, trójgłowy ramienia

Wyposażenie: Brak

Poziom trudności: Początkujący

 

TECHNIKA WYKONANIA

  • Przyjmij pozycję do pompek z ciałem w linii prostej od głowy do pięt, stopy na szerokości ramion, a dłonie ustawione 1,5-2x szerokość ramion. Napnij mięśnie brzucha. Odepchnij się od podłogi, aby zapobiec rotacji łopatek.
  • Opuść klatkę piersiową w kierunku podłogi w maksymalnym zakresie ruchu, aż klatka piersiowa znajdzie się kilka centymetrów nad podłogą lub ramiona osiągną głębokość łokci.
  • Odwróć wzorzec i wróć do pozycji wyjściowej.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Utrzymuj postawę przez cały czas. Nie pozwól, aby plecy były zaokrąglone lub wygięte w łuk, a biodra opadły w kierunku podłogi. Unikaj wysuwania głowy do przodu.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]