Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!
padnij powstań

BURPEES

Burpees to jedno z tych ćwiczeń, których większość ludzi uwielbia nienawidzić. Wymagający zestaw burpees może sprawić, że poczujesz się całkowicie wyczerpany, ale mogą również przynieść niezwykłą poprawę kondycji bez użycia drogiego sprzętu do ćwiczeń lub skomplikowanych treningów. Burpees to ćwiczenie kalisteniczne nazwane na cześć amerykańskiego fizjologa Royal H. Burpee. Zostały wymyślone jako szybki i prosty sposób oceny ogólnej sprawności rekrutów podczas II wojny światowej. Z punktu widzenia fitnessu Burpee jest kompleksowe, ponieważ w rzeczywistości składa się z kilku ćwiczeń wykonywanych jeden po drugim, aby stworzyć sekwencję. Te ćwiczenia to przysiad, podpór, ugięcie ramion i skok z przysiadu.

Burpee działa na całe ciało i istnieją modyfikacje dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych ćwiczących. Możesz wykonywać burpee samodzielnie, aby uzyskać prosty, efektywny czasowo trening lub umieścić je w treningu interwałowym o wysokiej intensywności (HIIT) lub treningu obwodowym.

 

BURPEES

Zaangażowane mięśnie: Całe ciało

Wyposażenie: Brak

Poziom trudności: Zaawansowany

 

TECHNIKA WYKONANIA

  •  Stań w sportowej postawie ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i palcami skierowanymi do przodu.
  • Przykucnij, wycofując biodra tak daleko, jak to możliwe.
  • Po osiągnięciu maksymalnej głębokości przysiadu, połóż ręce na podłodze około 1,5-2x szerokość ramion. Szybko wyrzuć stopy spod ciała, ustawiając je w pozycji do podporu z wyciągniętymi nogami i palcami skierowanymi prosto w podłogę.
  • Wykonaj ugięcie ramion. Utrzymując ciało w linii prostej z napiętymi pośladkami, opuść klatkę piersiową na podłogę, poruszając się w maksymalnym zakresie, w którym technika może być utrzymana.
  • Odwróć wzorzec szybko prostując ramiona. Przysuń stopy z powrotem pod ciało, aby uzyskać pozycję do skoku z przysiadu.
  • Wyskocz w górę wyciągając ręce nad głową. Wyląduj tak cicho, jak to możliwe, z palcami skierowanymi do przodu, kolanami za palcami i neutralnym kręgosłupem.
  • Utrzymuj postawę przez cały czas. Unikaj nadmiernego garbienia się ramion lub kręgosłupa, wysuwania głowy do przodu, zapadania kolan lub wychylania palców stóp na zewnątrz.

Udostępnij

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]