Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

KILKA FAKTÓW NA TEMAT BIAŁKA

KILKA FAKTÓW NA TEMAT BIAŁKA

Niemal każdy wie dzisiaj, że białko jest ważnym elementem diety, który trzeba uzupełniać. Jeśli jesteś osobą aktywną, systematyczne dostarczanie białka nabiera dodatkowego znaczenia.

Wśród masy informacji, którą otrzymujemy na co dzień na temat tego, ile białka jeść, co jest ważne i ważniejsze w diecie, itp., chcemy dzisiaj usystematyzować informacje w prosty i konkretny sposób tak, byś wiedział dokładniej na co dokładnie zwrócić uwagę. Z poniższymi 6 faktami na temat białka Twój trening i dieta powinny być jeszcze bardziej efektywne, a dzięki temu Ty będziesz stale zmotywowany do dalszych działań.

  • Dla większości osób aktywnych chcących zbudować lub utrzymać masę mięśniową, codzienne spożycie białka powinno wahać się w przedziale 1,4 – 2,0g na kilogram masy ciała.
  • Białko powinno być spożywane systematycznie w ciągu całego dnia w odpowiednich dawkach. Dawki te różnią się w zależności od wieku i poziomu aktywności. Najbardziej uniwersalną zasadą jest zasada mówiąca o przyjmowaniu maksymalnie 20 – 40g białka z każdym posiłkiem lub około 0,25g wysokojakościowego białka na kilogram masy ciała.
  • Dawki przyjmowanego w ciągu dnia białka przyspieszającego w organizmie syntezę białek, powinny być rozłożone w czasie co 3 – 4 godziny.
  • Uzupełniając białko w swojej diecie, pamiętaj o codziennym dostarczaniu między 700 – 3,000mg leucyny (aminokwasu rozgałęzionego) i nie zapominaj o innych aminokwasach rozgałęzionych.
  • Nowe badania sugerują, że większe ilości przyjmowanego białka (3g na kilogram masy ciała) mogą mieć pozytywny wpływ na efekty treningowe (np. zmniejszenie tkanki tłuszczowej i zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej), zwłaszcza te w treningu z dodatkowym obciążeniem.
  • Najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie syntezy białek jest połączenie diety bogatej w wysokie źródła białka i treningu siłowego.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 6 Średnia: 4.5]