Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ILE KALORII SPALASZ GRAJĄC W TENISA – KALKULATOR

tenis kalkulator

ILE KALORII SPALASZ GRAJĄC W TENISA – KALKULATOR

Liczba kalorii spalanych podczas gry w tenisa zależy od wielu czynników, w tym m.in. wagi, stylu i poziomu gry. Przykładowo, jeśli po prostu pracujesz nad uderzeniami i przebijasz piłkę z partnerem stojąc w miejscu, liczba kalorii naturalnie będzie mniejsza, niż gdybyś grał mecz o dużym stopniu trudności, ze sporą ilością przemieszczania się w różnych kierunkach (najczęściej biegiem lub nawet sprintem).

 

Two columns
Pionowo
Poziomo

Kalorie spalane podczas gry w tenisa

Wynik

{{ item.label }} {{ item.converted }}

Your service request has been completed!

We have sent your request information to your email.
Issued on: {{ $store.getters.getIssuedOn }}
Payment method: {{ $store.getters.getPaymentType }}
{{ item.label }}: {{ item.converted }}

 

JAK KORZYSTAĆ Z KALKULATORA TENISA?

Korzystanie z kalkulatora jest proste. Aby obliczyć, ile kalorii spalasz, po prostu wprowadź swoją wagę i czas, który spędziłeś lub planujesz spędzić grając w tenisa. Następnie, po prostu wybierz konkretną intensywność, z którą planujesz grać lub trenować.

Korzystanie z kalkulatora krok po kroku:

  • Wpisz swoją masę ciała
  • Wybierz konkretną aktywność. Możesz wybierać spośród gry rekreacyjnej, meczu singlowego lub meczu debla.
  • Wprowadź liczbę minut dla wybranej czynności

Zobaczysz teraz przybliżoną liczbę spalonych kalorii.

 

JAK DZIAŁA KALKULATOR TENISA?

Nasz kalkulator wykorzystuje wartości MET (Metabolic Equivalent of Task), czyli Metaboliczny Odpowiednik Zadania, aby obliczyć, ile kalorii spalisz podczas wysiłku. Wartość MET to liczba, która określa energię potrzebną do wykonywania różnych czynności, takich jak np. gra w tenisa. Jest to stosunek, który pokazuje zależność między aktywnym tempem metabolizmu a tempem spoczynku.

 

CHARAKTERYSTYKA TENISA

Tenis jest jednym z najczęściej uprawianych sportów na świecie. Jest to sport, który można uprawiać w wielu „konfiguracjach”, tzn. grając indywidualnie (gra singlowa) lub w parach (gra deblowa). Każda z tych konfiguracji wpływa na to jak intensywny jest dany wysiłek i jaka jest specyfika pracy. Naturalne jest, że gra indywidualna zmusza do większego wysiłku – choćby ze względu na konieczność biegania do każdej piłki w każdej z wymian.

Tenis to sport, który wymaga złożonej pracy, zarówno pod kątem kondycji jak i techniki. Jest to więc dobry sposób na zwiększenie sprawności i poprawy takich umiejętności, które przydadzą Ci się w życiu codziennym. Grając systematycznie w tenisa, z pewnością doświadczysz postępów w szybkości, zwrotności, wytrzymałości i koordynacji. Możliwe też, ze poprawisz swoją siłę, moc i równowagę, ale wszystko zależy od tego, jak kompleksowy będzie Twój trening tenisowy.

Niezależnie od wszystkiego, tenis to sport, którego powinien spróbować każdy – nawet jeśli celem nie jest wyłącznie spalanie kalorii.

 

WYPOSAŻENIE DO GRY W TENISA

Poza wszystkimi zaletami, o których wspomnieliśmy wyżej, tenis ma jeszcze jedną ważną zaletę – nie jest to sport, który wiąże się z dużymi inwestycjami. Tak naprawdę, jedyne czego potrzebujesz, żeby grać w tenisa, to rakieta i piłki – żadna z tych rzeczy nie należy z pewnością do najdroższych.

Oczywiście, możesz też pomyśleć o specjalistycznych butach, okularach przeciwsłonecznych, daszkach lub czapkach, torbie na sprzęt, itd., ale jeśli nie jesteś profesjonalnym tenisistą lub nie planujesz takim być, traktuj wszystkie te rzeczy jako opcjonalne.

Poza rakietą i piłkami, jedyną nieopcjonalną rzeczą związaną z tenisem, powinna być radość z uprawiania tego sportu.

 

PODSUMOWANIE

Tenis to jeden z najpopularniejszych i najchętniej oglądanych sportów na całym świecie. Z jednej strony, to sport bardzo złożony, wymagający wszechstronnych umiejętności i dużych przygotowań fizycznych, technicznych i taktycznych. Z drugiej strony, jest to też sport stosunkowo łatwy do nauczenia, a na pewno sprawiający dużą przyjemność.

To też niewątpliwie sport pomagający spalić dużą ilość kalorii, które możesz w łatwy i szybki sposób obliczyć z powyższym kalkulatorem.

Udostępnij

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]