Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

ILE KALORII SPALASZ GRAJĄC W SIATKÓWKĘ – KALKULATOR

siatkówka kalkulator

ILE KALORII SPALASZ GRAJĄC W SIATKÓWKĘ – KALKULATOR

Siatkówka to w Polsce drugi co do popularności sport, ustępujący tylko piłce nożnej. To też sport, który możesz uprawiać cały rok – zarówno w hali lub na plaży, przy czym siatkówka na plaży, to odmiana wymagająca znacznie większego wysiłku. Niezależnie od wersji siatkówki, to zawsze sport, który nie tylko jest dobrą zabawą, ale który pomaga spalić sporą ilość kalorii.

Liczba kalorii, którą spalasz podczas gry w siatkówkę, zależy m.in. od Twojej wagi, czasu gry i jej intensywności. Z naszym kalkulatorem siatkówki dowiesz się, ile kalorii jesteś w stanie spalić uprawiając ten sport.

Two columns
Pionowo
Poziomo

Kalorie spalane podczas gry w siatkówkę

Wynik

{{ item.label }} {{ item.converted }}

Your service request has been completed!

We have sent your request information to your email.
Issued on: {{ $store.getters.getIssuedOn }}
Payment method: {{ $store.getters.getPaymentType }}
{{ item.label }}: {{ item.converted }}

 

JAK UŻYWAĆ KALKULATORA SIATKÓWKI?

Nasz kalkulator siatkówki jest prosty w obsłudze i pomoże Ci obliczyć, ile kalorii możesz spalić grając w siatkówkę halową i plażową. Żeby uzyskać wynik, jedyne co musisz zrobić, to wprowadzić swoją wagę i czas spędzony na wysiłku. Następnie, wybierz odpowiedni rodzaj aktywności, i gotowe!

A tak wygląda instrukcja obsługi kalkulatora krok po kroku:

  • Wpisz swoją wagę
  • Znajdź konkretny rodzaj gry w siatkówkę, w którą grasz. Możesz wybrać spośród takich opcji, jak siatkówka rekreacyjna, siatkówka zawodowa i siatkówka plażowa.
  • Wprowadź czas gry (łączną liczbę minut)

 

JAK DZIAŁA KALKULATOR SIATKÓWKI?

Korzystanie z tego kalkulatora da Ci realistyczne wyobrażenie o tym, ile kalorii spalisz, bez względu na rodzaj gry. Nasz kalkulator wykorzystuje do obliczeń wskaźnik MET (Metabolic Equivalent of Task), czyli Metaboliczny Odpowiednik Zadania, aby określić liczbę kalorii spalonych podczas gry w siatkówkę. Wartość MET to liczba, która określa energię potrzebną do wykonywania różnych czynności, w tym również gry w siatkówkę.

MET jest również wskaźnikiem pokazującym zależność między tempem aktywnego metabolizmu, a tempem metabolizmu spoczynkowego. Ćwiczenia z wartością MET wynoszącą 1 spalają tyle kalorii, ile wynosi zużycie podczas spoczynku. Z kolei ćwiczenia z wartością MET równą 7, takie jak siatkówka, spalają siedem razy więcej kalorii niż podczas odpoczynku.

 

ZALETY GRY W SIATKÓWKĘ

Siatkówka może być rozgrywana w hali, najczęściej w wersji profesjonalnej, a także na plaży – zarówno w wersji profesjonalnej lub amatorskiej. W każdej wersji, siatkówka to sport, który niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Wśród takich, można znaleźć te wymienione poniżej:

SPALANIE KALORII

Już sama 20-minutowa gra w siatkówkę może spalić ponad sto kalorii. Dzieje się tak, ponieważ podczas gry poruszasz się po boisku, podążając za ruchami piłki. W siatkówce, częste są też dynamiczne zmiany kierunku i oczywiście, maksymalnie wysokie wyskoki – do ataku lub bloku. To oznacza, że Twoje mięśnie pracują praktycznie cały czas – a to, gwarantuje stałe zużywanie kalorii.

ZWIĘKSZENIE TEMPA METABOLIZMU

Aby zwiększyć tempo metabolizmu Twojego organizmu, Twoje ciało musi cały czas zużywać energię. Uprawianie sportu to świetny sposób na wprowadzenie tego w życie.

Kiedy metabolizm jest przyspieszony sprawiasz, że rozprowadzanie energii do wszystkich narządów jest na optymalnym poziomie. Mając energię w mięśniach podczas gry, zwiększasz tempo przemiany materii, aby zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby energetyczne.

POPRAWA SYLWETKI

Jedną z wielkich korzyści płynących z ćwiczeń jest uzyskanie dobrze wyglądającego i stonowanego ciała, które jest celem większości ludzi. Kiedy uprawiasz sport, taki jak siatkówka, angażujesz do pracy zarówno górną jak i dolną część ciała. Twoja górna część ciała wymaga koordynacji ręka-oko, aby reagować na przemieszczanie się piłki. Dolna część ciała odpowiada z kolei za szybkie przemieszczanie się i utrzymanie równowagi, a także generowanie mocy podczas wyskoków. A podczas każdego z wysiłków w siatkówce, mocno pracuje też brzuch. Jest to więc sport, który wymaga pracy całego ciała. A to, wpływa korzystnie na modelowanie sylwetki.

ZMNIEJSZONE RYZYKO NADWAGI I OTYŁOŚCI

Kiedy ćwiczysz i zużywasz energię, Twoje szanse na gromadzenie tkanki tłuszczowej znacznie maleją. To z kolei wpływa na ograniczenie ryzyka związanego z nadwagą lub otyłością. Oba te stany wiążą się z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, spowodowanej niewłaściwym żywieniem i brakiem ruchu. Gdy w organizmie wzrasta ilość tkanki tłuszczowej, z nią wzrasta również ryzyko pojawienia się zawału serca czy innych problemów sercowo-naczyniowych.

Grając w siatkówkę, jesteś w ciągłym ruchu a to wpływa na poprawę Twojej ogólnej sprawności i utrzymanie ciała w dobrej formie.

ZMNIEJSZONY POZIOM STRESU

Każdy radzi sobie ze stresem w tym, czy innym momencie w ciągu dnia. Niestety, ciągły stres może powodować problemy zdrowotne. Uprawianie sportu, zwłaszcza w grupie, przynosi ulgę od stresu i wpływa na poprawę zdrowia psychicznego. Kiedy grasz w siatkówkę, musisz być skupiony, ponieważ sport ten wymaga dużej koncentracji. Podczas wysiłku, nie rozpraszasz się myślami o pracy lub tym, co dzieje się w życiu prywatnym. W pozytywnym tego słowa znaczeniu, uciekasz od stresu a efekt ten utrzymuje się nie tylko podczas samej gry, ale również i po niej.

POPRAWA SZYBKOŚCI I ZWINNOŚCI

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz grać w siatkówkę, Twoje ruchy mogą być nieco wolniejsze. Z czasem jednak, nabierasz doświadczenia i przyzwyczajasz się do pewnych ruchów, których podczas codziennych aktywności, prawdopodobnie nie wykonujesz tak często. W efekcie, systematycznie grając w siatkówkę, poprawiasz swoją szybkość, zwinność i zwrotność – a to przełoży się również na inne Twoje zajęcia.
Siatkówka wymaga też szybkiego reagowania na zagrania przeciwnika, w związku z czym, do szybkości i zwinności, prawdopodobnie dodasz przyspieszony czas reakcji.

 

CZY SIATKÓWKA PLAŻOWA POZWALA SPALIĆ WIĘCEJ KALORII?

Siatkówka plażowa jest zazwyczaj o wiele bardziej intensywnym wysiłkiem od wysiłku w hali. Wymiany w tej formie siatkówki są często dłuższe a samo poruszanie się po piasku, jest znacznie bardziej wymagające. Podczas gry w siatkówkę plażową, jesteś w stanie spalić ponad 2 razy więcej kalorii niż podczas gry w siatkówkę halową.

Oczywiście, ta wersja siatkówki ma swoje ograniczenia, w tym przede wszystkim te pogodowe. Ale jeśli tylko pogoda dopisuje, wykorzystaj to i zdecyduj się na ten sposób aktywności, by spalić dodatkowe kalorie.

 

PODSUMOWANIE

Siatkówka to sport wymagający dobrej sprawności i zwinności, a przy tym odpowiedniej koncentracji i szybkiego podejmowania decyzji. Ale ponad wszystko to sport, który daje dużo radości z gry i umożliwia dzielenie się tą radością z grupą innych osób. Jest to więc aktywność, którą z pewnością mocno polecamy.

To również dobry sposób na spalenie dużej ilości kalorii. To, ile ich spalisz, możesz zawsze sprawdzić z naszym kalkulatorem, do którego korzystania zapraszamy.

Udostępnij

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 0 Średnia: 0]