Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

HYPERVOLT – INSTRUKCJE KORZYSTANIA

HYPERVOLT – INSTRUKCJE KORZYSTANIA

Na naszym blogu często piszemy o znaczeniu regeneracji potreningowej. Zachęcamy też do tego, by traktować taką regenerację jako jedną z części treningu. Wszystko to dlatego, że wiemy jak łatwe jest zmotywowanie się do treningu. Z czym jednak większość z nas ma problem to znalezienie czasu na wszystkie te aktywności, które pomagają trenować mocniej, dłużej, lepiej i skuteczniej z każdym dniem.

Szczęśliwie, żyjemy w takich czasach, w których praktycznie na każdy problem możemy znaleźć skuteczne rozwiązanie. Jednym z takich rozwiązań, które pomagają nam zadbać o przygotowanie mięśni do treningu, zregenerować je po nim, poprawić mobilność i jakość ruchu jest Hypervolt – najnowsze urządzenie do masażu wibracyjnego marki Hyperice, światowego lidera w dziedzinie regeneracji potreningowej.

Hypervolt to urządzenie opierające się o masaż wibracyjny i dające możliwość niemal tej samej efektywności pracy co praca z fizjoterapeutą. Urządzenie to stosowane jest dzisiaj przez najlepszych sportowców na świecie, ludzi aktywnych fizycznie, a także tych, którzy chcą po prostu zadbać o swoje zdrowie i nie dać się urazom. Do grupy użytkowników urządzenia należy również mnóstwo fizjoterapeutów, którzy z pomocą Hypervolta osiągają podobne rezultaty do tych, które daje terapia manualna.

Hypervolt rewolucjonizuje światowy rynek i pomaga ludziom cieszyć się każdą aktywnością. Co lepsze, żeby naprawdę doświadczyć korzyści płynących z urządzenia, nie potrzebujesz dużej ilości czasu. Jedyne, czego potrzebujesz, to trochę systematyczności i 10 – 20 minut dziennie.

Żeby z tego czasu wyciągnąć jak najwięcej, poniżej przedstawiamy instrukcje korzystania z urządzenia. W instrukcji znajdziesz podział na poszczególne grupy mięśniowe, ponieważ każdą z nich powinno potraktować się indywidualnie. Mamy nadzieję, że te instrukcje pomogą Ci wydobyć potencjał ze swojego Hypervolta a przede wszystkim ze swoich możliwości.

 

HYPERVOLT – INSTRUKCJE:

STOPA

hypervolt stopa

Jak korzystać?

Wybierz jedną z 4 głowic i wykorzystaj urządzenie do masażu łuku stóp, śródstopia i pięty. Podczas masażu, zginaj i prostuj palce dla głębszego rozluźnienia.

Korzyści

Opierając się wyłącznie o moc wibracji Hypervolta (bez docisku ze swojej strony), będziesz w stanie zmniejszyć napięcie, ograniczyć ból i aktywować proprioreceptory.

ŁYDKA

hypervolt łydka

Jak korzystać?

Użyj głowicy o nazwie „widełki” i wykorzystaj ją do masażu dolnej części łydki na wysokości Achillesa. Głowicę płaską użyj do masażu mięśni brzuchatych i płaszczkowatych łydek.

Korzyści

Zbyt aktywne mięśnie łydek mogą powodować bóle w okolicy ścięgna Achillesa. Omijając samo ścięgno, Hypervolt skupia się na głębokim dotarciu do tkanki mięśniowej, która często jest powodem bólu. W ten sposób ból i/lub sztywność powinny być mniejsze lub całkowicie ustąpić.

 

DWUGŁOWE UD

hypervolt dwugłowe ud

Jak korzystać?

Użyj głowicy płaskiej lub okrągłej przesuwając urządzenie od dołu do góry na całej długości mięśnia dwugłowego uda (odcinek między kolanem a pośladkiem).

Korzyści

Płaska i okrągła głowica umożliwia dotarcie do wrażliwych punktów na mięśniu dwugłowym uda i ograniczeniu bólu w tych miejscach. Do mięśni dwugłowych ud można dotrzeć indywidualnie (masaż w pozycji stojącej lub siedzącej) lub z pomocą partnera/fizjoterapeuty (w leżeniu na brzuchu).

 

 

CZWOROGŁOWE UD

hypervolt czworogłowe ud

Jak korzystać?

Użyj dowolnej głowicy urządzenia przesuwając urządzenie w górę i w dół na całej długości uda, od biodra do górnej części kolana. Dla zwiększenia intensywności możesz również podnieść kolano do góry nie przerywając masażu.

Korzyści

Mięśnie czworogłowe uda często poddawane są zbyt dużym obciążeniom, dzięki czemu zwiększają aktywność mięśni pośladkowych. Masaż z użyciem Hypervolta pomaga zwiększyć krążenie w tej grupie mięśniowej.

PASMO BIODROWO-PISZCZELOWE

hypervolt pasmo biodrowo-piszczelowe

Jak korzystać?

Użyj głowicy punktowej o nazwie „pocisk” lub płaskiej i przesuwaj urządzenie po bocznej, zewnętrznej stronie ud na całej ich długości.

Korzyści

Dzięki punktowej głowicy Hypervolta, możliwe jest rozluźnienie punktów spustowych położonych na paśmie biodrowo-piszczelowym.

BIODRA

hypervolt biodra

Jak korzystać?

Użyj jednej z 3 głowic – płaskiej, okrągłej lub punktowej i przesuwaj urządzenie wzdłuż mięśni przywodzicieli i odwodzicieli.

Korzyści

Mięśnie bioder często są zbyt wrażliwe na ucisk. Masaż wibracyjny z użyciem Hypervolta umożliwia dotarcie do mięśni i wrażliwych punktów tej grupy mięśniowej bez dodatkowego ucisku, zachowując precyzję i dogłębne działanie.

POŚLADKI

hypervolt pośladki

Jak korzystać?

Użyj jednej z 3 głowic – płaskiej, okrągłej lub punktowej do masażu mięśni pośladków.

Korzyści

Mięśnie pośladków często „wyłączają się” pod wpływem długiego przebywania w jednej pozycji, np. w pozycji siedzącej. Masaż pneumatyczny z wykorzystaniem Hypervolta pomaga aktywować te mięśnie i przywraca odpowiednią jakość ruchu.

KLATKA PIERSIOWA

hypervolt klatka piersiowa

Jak korzystać?

Usiądź na krześle ze stopami płasko na podłodze i lewą dłonią spoczywającą na kolanach. W prawej dłoni trzymaj urządzenie. Z tej pozycji przywiedź lewą rękę po skosie w kierunku prawego biodra. Użyj jednej z 3 końcówek – płaskiej, okrągłej lub punktowej, do masażu lewej strony klatki piersiowej.

Korzyści

Mięśnie klatki piersiowej często są spięte pod wpływem długotrwałego zaokrąglenia barków, spowodowanego np. siedzeniem przed komputerem czy jazdą samochodem. Masaż z użyciem Hypervolta pozwala na rozluźnienie mięśni i przywrócenie ich pełnego zakresu ruchu.

PLECY

hypervolt plecy

Jak korzystać?

Żeby dokładniej dotrzeć do mięśni pleców, w szczególności mięśni karku, poproś o pomoc partnera. Wykorzystaj okrągłą głowicę urządzenia i przesuwaj urządzenie od bocznej części karku do tylnej części barku.

Korzyści

Części ciała znajdujące się na górze zazwyczaj są trudniejsze do rozluźnienia. Dobrze jest więc użyć precyzyjnego urządzenia, które głęboko dotrze do tych mięśni. Jeśli będziesz czuć potrzebę bardziej punktowego masażu, zmień końcówkę na tzw. „pocisk”.

BARKI

hypervolt barki

Jak korzystać?

Użyj płaskiej lub okrągłej głowicy i skup się na masażu mięśni naramiennych i tricepsów, rozpoczynając masaż od ustawienia urządzenia na 1 poziomie intensywności wibracji.

Korzyści

Mięśnie barków to jedna z najtrudniej dostępnych części ciała, wymagająca punktowej i łagodnej pracy. Płaska i/lub okrągła głowica Hypervolta w połączeniu z odpowiednią intensywnością wibracji, pomoże zmniejszyć ból i przywrócić odpowiednią mobilność.

Udostępnij

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 7 Średnia: 4.7]