Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

1 ĆWICZENIE NA ROZLUŹNIENIE SPIĘTYCH PLECÓW

spięte plecy siłownia

1 ĆWICZENIE NA ROZLUŹNIENIE SPIĘTYCH PLECÓW

Czy znasz uczucie spiętych pleców, które nawet jeśli nie bolą, potrafią ograniczyć Twoją mobilność i zakres ruchu? To uczucie najczęściej bierze się z 2 powodów – siedzącego trybu życia i niejednokrotnie złej postawy podczas długotrwałego siedzenia, a także zmęczenia po treningu lub codziennych aktywnościach.

Na szczęście ze sztywnością pleców nie tylko możesz sobie poradzić, ale możesz to zrobić wykonując 1 proste ćwiczenie, poświęcając na nie kilkanaście do kilkudziesięciu sekund.

Jak z każdym ćwiczeniem, tak i tutaj ważna jest odpowiednia technika i systematyczność. Wykonuj więc to ćwiczenie minimum raz dziennie, najlepiej po okresie siedzenia lub po treningu a szybko zobaczysz jak poprawi się mobilność Twoich pleców.

 

ĆWICZENIE ROZLUŹNIAJĄCE MIĘŚNIE PLECÓW – PRAWIDŁOWA TECHNIKA

 

Żeby wykonać to ćwiczenie, będziesz potrzebować niewysokiego podwyższenia. W tym celu możesz na przykład wykorzystać krzesło, kanapę, łózko lub step.

  • Klęknij zwrócony do niego a następnie, trzymając ręce blisko siebie, złap kij podchwytem (dłonie skierowane ku górze)
  • Umieść oba łokcie na krawędzi podwyższenia nieco szerzej niż na szerokość barków i zegnij ramiona tak, by ręce znalazły się bezpośrednio nad głową
  • Trzymając plecy proste, pochyl tułów do przodu a następnie postaraj się usiąść pośladkami na piętach
  • Skup się na głębokich oddechach i oddychaj systematycznie przez 20-30 sekund

Powinieneś czuć rozciągnięcie nie tylko w środkowej części pleców, ale również w mięśniach ramion (tricepsach) i barkach. Wykonaj 2 lub 3 serie ćwiczenia.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 4 Średnia: 4.5]