Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

PRZYSIAD BUŁGARSKI

przysiad bułgarski

PRZYSIAD BUŁGARSKI

Przysiad bułgarski to fenomenalne ćwiczenie dla ogólnego rozwoju nóg. Dodatkowo przez wykorzystanie asymetrycznego ruchu na jednej nodze pozwala skutecznie wyrównać asymetrię pomiędzy jedną i drugą kończyną. Wykorzystaj to ćwiczenie z samym oporem masy ciała lub lekkimi hantlami czy sztangą i sprawdź jakie przynosi korzyści.

Przysiad bułgarski to ćwiczenie złożone, które buduje objętość i siłę przede wszystkim mięśni czworogłowy i pośladka. Co więcej, grupa kulszowo-goleniowa, łydki i mięśnie brzucha pracują równolegle jako mięśnie drugorzędne i stabilizujące ruch. Uwaga – niekoniecznie jest to ćwiczenie dla początkujących, ponieważ wymaga dużo równowagi, aby wykonać je prawidłowo i skutecznie.

 

PRZYSIAD BUŁGARSKI

Zaangażowane mięśnie: Mięśnie czworogłowe uda, pośladki, grupa kulszowo-goleniowa, pachwiny

Wyposażenie: Hantle, sztanga

Poziom trudności: Średniozaawansowany

 

TECHNIKA WYKONANIA

  •  Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, z jedną stopą ustawioną na ławce. Ustaw kręgosłup w pozycji neutralnej, napnij mięśnie brzucha.
  • Opuść tylne kolano w dół, aż znajdzie się około 5cm nad ziemią, utrzymując lekkie nachylenie tułowia do przodu. Staraj się uzyskać kąt kolana 90˚ lub udo równolegle w dolnej części ruchu.
  • Odwróć wzorzec i wróć do pozycji wyjściowej. Utrzymuj postawę przez cały czas.
  • Powtórz dla żądanej liczby powtórzeń. Upewnij się, że kolana są cały czas w linii z palcami. Unikaj podnoszenia przedniej pięty, czy aby kolano opadło do wewnątrz podczas opuszczania. Trzymaj stopę płasko na ławce (upewnij się, że ławka lub podwyższenie mają odpowiednią wysokość, aby to umożliwić).

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]