Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

MURPH CHALLENGE – WYZWANIE CROSSFIT

murph challenge wyzwanie crossfit pompki

MURPH CHALLENGE – WYZWANIE CROSSFIT

Korzystając z tego, że trenować nie trzeba już wyłącznie w domu, wyjdź na zewnątrz i przetestuj swoją formę z jednym z najtrudniejszych wyzwań crossfitowych nazwanych Murph Challenge.

To wyzwanie nie jest specjalnie skomplikowane, ale za to bardzo wymagające. Nawiasem mówiąc tak wymagające, że wielu sportowców nie jest w stanie wykonać go w czasie krótszym niż 60 minut.

 

NA CZYM POLEGA MURPH CHALLENGE?

podciaganie na drazku murph challenge

Murph challenge to 5 ćwiczeń angażujących do pracy całe ciało i zmuszających do pracy nad wytrzymałością. Każde z ćwiczeń wykonuj jedno po drugim, przechodząc do kolejnego ćwiczenia dopiero w momencie, w którym poprzednie zostało w całości „odhaczone”.

Ćwiczenia zawarte w tym wyzwaniu są na tyle proste, że nie trzeba ich specjalnie opisywać. Przechodzimy więc do konkretów.

  • Ćwiczenie #1 – Bieg na 1,600m
  • Ćwiczenie #2 – 100 podciągnięć
  • Ćwiczenie #3 – 200 pompek
  • Ćwiczenie #4 – 300 przysiadów (bez dodatkowego obciążenia)
  • Ćwiczenie #5 – Bieg na 1,600m

Zmierz swój czas i pochwal się nim a po jakimś czasie (minimum po tygodniu) podejdź do wyzwania po raz kolejny.

Jeśli jeszcze nie jesteś w świetnej formie a chciałbyś wykorzystać Murph Challenge, żeby się do niej doprowadzić, zacznij metodą małych kroków – rozpocznij od ¼ wszystkich powtórzeń i dystansów, następnie przejdź do połowy i ¾. Pamiętaj tylko, że to crossfitowe wyzwanie nigdy nie powinno być łatwe. Jak większość wyzwań, tak i tutaj powinieneś wyjść poza strefę swojego komfortu i jak najdłużej się w niej utrzymać.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 39 Średnia: 4.7]