Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

JAKI JEST POZIOM TWOJEJ TKANKI TŁUSZCZOWEJ – KALKULATOR

poziom tkanki tłuszczowej

JAKI JEST POZIOM TWOJEJ TKANKI TŁUSZCZOWEJ – KALKULATOR

W internecie, nie brakuje kalkulatorów obliczających poziom tkanki tłuszczowej. Nasz kalkulator jest jednak jednym z prostszych i najdokładniejszych kalkulatorów jakie można znaleźć. Dzięki naszemu kalkulatorowi, ocenisz nie tylko poziom tkanki tłuszczowej w oparciu o płeć, wzrost i obwód talii.

 

METODA KALKULATORA OBLICZAJĄCEGO POZIOM TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Kalkulator wykorzystuje formułę zawierającą dane o płci, wzroście i obwodzie talii. Żeby przekonać się, jaki jest Twój wynik, nie będziesz musiał wykonywać pomiarów fałdów skórnych, tak jak w przypadku innych tego typu narzędzi. Obliczenia z kalkulatora wykorzystują też osobne równania dla mężczyzn i kobiet, dzięki czemu nie powinieneś obawiać się o rzetelność wyników.

Two columns
Pionowo
Poziomo
Poziom tkanki tłuszczowej
Wynik
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

 

JAK UŻYWAĆ KALKULATORA DO OCENY POZIOMU TKANKI TŁUSZCZOWEJ?

Korzystanie z kalkulatora sprowadza się do 3 prostych kroków:

  • Krok 1: Wybierz swoją płeć
  • Krok 2: Wpisz swój wzrost
  • Krok 3: Podaj obwód w talii (mierzony na wysokości pępka)

Teraz, nadszedł już tylko czas na analizę Twoich wyników.

Poziom tkanki tłuszczowej w ciele to procent tkanki tłuszczowej lub procent masy ciała, który jest masą tłuszczu.

JAK ZMIERZYĆ OBWÓD TALII?

Oprócz wagi, będziesz potrzebować również miękkiej miarki, aby zmierzyć obwód talii. Ważne jest, aby wykonać tę część pomiarów poprawnie tak, by uzyskać jak najdokładniejsze wyniki. Optymalnym czasem na wykonanie pomiaru jest czas zaraz po przebudzeniu, najlepiej po skorzystaniu z łazienki i przed jedzeniem lub piciem.

  • Stań prosto ze złączonymi stopami, najlepiej przed lustrem. Owiń taśmą pępek
  • Upewnij się, że między taśmą a częścią środkową nie ma odstępów, ale unikaj nadmiernego rozciągania taśmy
  • Weź normalny oddech i dokonaj pomiaru po wydechu. Zalecamy dwukrotne wykonanie pomiaru, aby uzyskać najlepszą dokładność

 

DLACZEGO WARTO MIERZYĆ POZIOM TKANKI TŁUSZCZOWEJ?

Tkanka tłuszczowa odgrywa ważną rolę w zdrowiu i sprawności. Może być również wyznacznikiem zagrożeń dla zdrowia. Posiadanie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej może zwiększać ryzyko cukrzycy typu 2, nowotworów, chorób serca itp. Z drugiej strony, zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej może narazić Cię na ryzyko niedoborów żywieniowych i innych niepożądanych skutków ubocznych.

Ale zdrowie nie jest jedynym powodem monitorowania tkanki tłuszczowej. Optymalny procent lub zakres procentowy tkanki tłuszczowej sprawia, że wyglądasz i działasz lepiej. Oczywiście są pewne wyjątki, ale ogólnie rzecz biorąc, dodatkowy tłuszcz obciąża i wymaga więcej energii do wykonywania czynności.

Jeśli chcesz być szczupły, musisz mieć niższą tkankę tłuszczową. Wartości różnią się tu między mężczyznami i kobietami, ponieważ Ci pierwsi mogą utrzymywać niższy poziom tkanki tłuszczowej bez uszczerbku na zdrowiu. Kobiety, naturalnie potrzebują więcej tkanki tłuszczowej, aby utrzymać dobry stan zdrowia i wspierać reprodukcję.

poziom tkanki tłuszczowej mężczyźni kobiety

Zakresy tkanki tłuszczowej dla kobiet i mężczyzn

 

JAK DOKŁADNY JEST KALKULATOR OCENIAJĄCY POZIOM TKANKI TŁUSZCZOWEJ?

Niestety nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Dla niektórych osób, błąd pomiarowy może mieścić się w granicach 2-5% w stosunku do innych metod a dla innych, różnica może być większa. Najlepszym sposobem na ustalenie dokładnego poziomu tkanki tłuszczowej jest użycie różnych metod testowania, takich jak chociażby pomiary fałdów skórnych i porównanie ich z wynikami własnej analizy z kalkulatora.

Dla osób chcących monitorować swój poziom tkanki tłuszczowej z laboratoryjną precyzją, dostępne są profesjonalne analizatory składu ciała, ważenia hydrostatyczne i inne zaawansowane metody. Wszystko to jednak, wiąże się niestety z czasochłonnymi i kosztownymi pomiarami na które nie każdy może sobie pozwolić.

 

KALKULATOR A WSKAŹNIK BMI

Nasz kalkulator jest w stanie dobrze określić poziom tkanki tłuszczowej, ale nie określa popularnego wskaźnika BMI, czyli parametru pokazującego czy dana osoba ma zdrową masę ciała w stosunku do swojego wzrostu. Wskaźnik BMI nie jest jednak dobrym wyznacznikiem zdrowia, dlatego nie przejmuj się jego brakiem.

Wiele osób wciąż myśli, że poznanie swojego poziomu BMI jest pomocne. Pomyśl jednak, że w wielu sytuacjach, zwłaszcza u osób aktywnych fizycznie, wskaźnik ten pokazuje nawet, że osoba mocno umięśniona ma nadwagę. Jeśli chcesz sprawdzić skład swojego ciała, najlepiej zwrócić uwagę właśnie na ocenę tkanki tłuszczowej – otrzymasz wtedy znacznie dokładniejszy obraz.

 

PODSUMOWUJĄC

Nasz kalkulator to proste w użyciu narzędzie, które może szybko oszacować zawartość tkanki tłuszczowej, skład ciała i kategorię tkanki tłuszczowej. Nawet jeśli nie jest to narzędzie najdokładniejsze, jego prostota i wygoda użytkowania sprawia, że warto go stosować. Zawsze jednak zalecamy, by porównywać wyniki z kalkulatora z bardziej dokładnymi i dedykowanymi rozwiązaniami, które pokażą Ci, w którym miejscu naprawdę jesteś. Wtedy łatwiej będzie Ci zacząć pracę nad sobą i swoim ciałem.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 5 Średnia: 2.8]