Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

JAK SILNY JEST TWÓJ BRZUCH?

wznosy nóg w zwisie

JAK SILNY JEST TWÓJ BRZUCH?

 

Brzuch to część ciała, na której często skupiamy swoją uwagę w treningu. Powinno być więc tak, że Twój brzuch jest silny i nie straszne mu żadne wyzwanie. Dzisiaj chcemy, żebyś przekonał się czy tak faktycznie jest.

Jedyne, co musisz zrobić to poświęcić sobie 11,5 minuty i wykonać 3 ćwiczenia w 5 seriach, jedno po drugim. Każde z ćwiczeń będzie trwać 30 sekund a po każdej superserii, odpoczniesz 1 minutę. Brzmi prosto. Zobaczymy, czy faktycznie tak samo wygląda.

 

WYZWANIE DLA BRZUCHA – ĆWICZENIE #1

 

Prawidłowa technika: Usiądź na podłodze z nogami lekko zgiętymi w kolanach. Lekko unieś stopy od podłogi i z tej pozycji naprzemiennie sięgaj obiema rękami do podłogi po obu stronach tułowia. Tułów trzymaj cały czas wyprostowany a brzuch napięty.

 

WYZWANIE DLA BRZUCHA – ĆWICZENIE #2

 

Prawidłowa technika: Połóż się na podłodze na plecach w taki sposób, by między dolnym odcinkiem pleców a podłogą nie było wolnego miejsca. Zapleć obie ręce za głową i unieś obie nogi lekko od podłogi. Z tej pozycji, w kontrolowany sposób i trzymając cały czas brzuch napięty, przywiedź lewe kolano do prawego łokcia, wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę. Powtarzaj ruchy przez cały czas trwania ćwiczenia. Pamiętaj, że ruch powinien rozpoczynać się tutaj od mięśni skośnych brzucha – unikaj więc używania siły ramion do wypchnięcia głowy lub szyi do przodu.

 

WYZWANIE DLA BRZUCHA – ĆWICZENIE #3

 

Prawidłowa technika: Złap obiema rękami (nachwytem) drążek do podciągania na szerokość barków. Napnij brzuch tak, by utrzymać stabilną pozycję (nie bujać się w przód i w tył). Następnie, unieś oba kolana na wysokość bioder i z tej pozycji wyprostuj obie nogi. Wróć do pozycji wyjściowej w dokładnie odwrotny sposób, tj. zegnij kolana i opuść nogi w dół.

Jeśli nie udało Ci się dokończyć wyzwania, wróć do treningów włączając do nich najlepsze ćwiczenia na brzuch.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 1 Średnia: 5]