Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

JAK ROZLUŹNIĆ KLATKĘ PIERSIOWĄ PO TRENINGU?

rozluznianie klatki piersiowej roller

JAK ROZLUŹNIĆ KLATKĘ PIERSIOWĄ PO TRENINGU?

Ćwiczenia rozciągające po wysiłku powinny stanowić obowiązkowy element każdego poprawnego treningu. Jednak o ile większość trenujących pamięta o rozciąganiu dolnych części ciała, o tyle klatka piersiowa często bywa pomijana. Jedni uznają ją za mniej istotną, inni nie wiedzą, jak właściwie się do niej zabrać. Dlatego dziś przygotowaliśmy ćwiczenie, dzięki któremu skutecznie rozluźnisz napięte mięśnie klatki piersiowej. Rozciąganie jej zarówno przed, jak i po intensywnym treningu – w ramach wyciszenia i rozluźnienia powstałego napięcia – poprawi mobilność i kondycję ścięgien oraz mięśni.

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebować będziesz niewielkiej piłki do masażu.

ROZLUŹNIANIE KLATKI PIERSIOWEJ – POPRAWNA TECHNIKA

Połóż się na brzuchu. Piłkę do masażu umieść w górnym rogu klatki piersiowej, poniżej obojczyka. Rękę znajdującą się po tej samej stronie co piłka, przenieś do tyłu i zgiętą umieść na plecach. Na wolnej ręce oprzyj głowę. Rozluźnij ramię. Zacznij od kilku większych wdechów, a następnie masuj klatkę piersiową, wykonując kontrolowane ruchy w lewo i prawo.

Wypróbuj też innej wersji tego ćwiczenia – po umieszczeniu piłki w górnym rogu klatki piersiowej, ramię wyciągaj na bok pod różnymi kątami. Ruch powtarzaj przez 15 – 30 sekund a następnie zmień stronę. Całość wykonaj 2 lub 3 razy.

Wprowadź powyższe ćwiczenia do swojej planu dnia, zwłaszcza po treningach na górne grupy mięśniowe, a pozbędziesz się uporczywego napięcia.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 5 Średnia: 4.8]