Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

JAK DŁUGO ODPOCZYWAĆ MIĘDZY SERIAMI?

JAK DŁUGO ODPOCZYWAĆ MIĘDZY SERIAMI?

 

Trenując na siłowni, łatwo skupić się na wyłącznie na wykonywaniu ćwiczeń. Dlaczego jednak nie wydobyć wszystkiego ze swojego treningu i podejść do niego kompleksowo, tzn. przywiązać wagę nie tylko do odpowiedniego wyboru ćwiczeń, ich kolejności, liczby powtórzeń czy techniki, ale także do przerw między ćwiczeniami lub seriami.

Ten często zaniedbywany element treningu jest niemal równie ważny jak same ćwiczenia, dlatego zanim następnym razem zbyt dużo czasu spędzisz rozmawiając ze swoim partnerem treningowym, zapoznaj się z optymalnymi czasami odpoczynku między seriami, dopasowanymi do Twoich celów treningowych.

 

Cel – Wytrzymałość mięśniowa

Liczba powtórzeń w serii: 12 – 20

Odpoczynek między seriami: 30 – 45 sekund

 

Cel – Przyrost masy mięśniowej

Liczba powtórzeń w serii: 6 – 12

Odpoczynek między seriami: 60 – 90 sekund

 

Cel – Siła mięśniowa

Liczba powtórzeń w serii: 3 – 5

Odpoczynek między seriami: 2 – 4 minut

 

Cel – Moc mięśniowa

Liczba powtórzeń w serii: 1 – 3

Odpoczynek między seriami: 3 – 5 minut

 

Wybierając się więc na siłownię, zabierz ze sobą zegarek lub telefon i między seriami dokładnie licz czas swojego odpoczynku. W ten sposób nie tylko wydobędziesz wszystko ze swojego treningu, ale prawdopodobnie oszczędzisz sobie sporo czasu.

Czasu spędzonego na odpoczynek nie ograniczaj jedynie do stania lub siedzenia. Nawet 30-sekundowa przerwa jest wystarczająca na to, by pomyśleć o kolejnej serii, technice ćwiczenia (czy obiło Ci się o uszy określenie – wizualizacja?) czy rollowaniu zmęczonej grupy mięśniowej.

Wprowadzając tak proste zmiany do codziennych treningów przekonasz się, że osiągnięcie zamierzonych efektów jest łatwiejsze niż Ci się wcześniej wydawało. To tylko kwestia starannego planowania i konsekwencji w działaniu.

Udostępnij ten post

Mała prośba – jeśli ten artykuł Ci pomógł – zostaw mu 5 . Jeśli nie, oceń go na tyle na ile uważasz. Chcemy, żeby nasze artykuły dawały Ci jak największą wartość, więc Twoja ocena pomoże nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści, które będą mogły Ci się przydać w przyszłości. Nie zapomnij również zostawić komentarza , Twoja opinia jest dla nas ważna.

A jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami i dostawać informacje o nowych treściach na blogu

Loading

Oceń post
[Głosy: 4 Średnia: 4.8]