Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

POWERBLOCK

PowerBlock to legendarna marka w treningu siłowym i producent rewolucyjnych hantli regulowanych, określanych mianem najlepszych hantli na świecie.

Początki marki PowerBlock sięgają jeszcze wczesnych lat 90. kiedy to w 1991 roku 2 projektantów pracujących dla znanych marek fitness (Parabody i Cybex), spotykało się z ciągłym problemem zbyt dużej ilości hantli w ośrodkach treningowych i sklepach sportowych w Stanach Zjednoczonych. Właśnie wtedy w głowach projektantów powstał pomysł, który dla wielu był wtedy niewyobrażalny – zastąpienia kilkunastu (a nawet kilkudziesięciu) par hantli jedną parą.

Tak powstały hantle PowerBlock, które teraz można zobaczyć na całym świecie zarówno w ośrodkach sportowych i klubach fitness jak i w klinikach rehabilitacji i domach.


NA CZYM POLEGA FENOMEN HANTLI POWERBLOCK?

Hantle te wyglądem nie przypominają typowych hantli, które można znaleźć na siłowni, ale takich hantli nie przypominają również funkcjonalnością. Funkcjonalność hantli PowerBlock wybiega daleko poza większość produktów gwarantujących dodatkowe obciążenie. W przypadku PowerBlock, w jednej hantli możesz znaleźć nawet…34 pary hantli, które zwyczajowo obecne są na siłowni na masywnym stojaku. PowerBlock nie tylko eliminuje problem konieczności posiadania dużej przestrzeni treningowej, ale oszczędza czas i pieniądze. Regulacja ciężaru w hantlach PowerBlock zajmuje około sekundy a w tym czasie możesz zmienić ciężar z 2 do 57kg i w każdym zakresie w tym przedziale. Regulacja ciężaru jest szybka, prosta i bezpieczna a czas dostosowania do potrzeb osoby i ćwiczenia sprawia, że hantle mogą być używane w każdych warunkach i w treningu o każdej charakterystyce – nawet w intensywnym treningu obwodowym, w którym czas przerw między ćwiczeniami jest ograniczony.


Rewolucyjna konstrukcja hantli nie wpływa w żaden sposób na zakres ćwiczeń, który można wykonywać. Z hantlami PowerBlock możliwe jest wykonanie dokładnie wszystkich ćwiczeń, do których typowo używane są standardowe hantle. Nic więc dziwnego, że PowerBlock określany jest mianem najlepszych hantli na świecie i w tym wypadku to określenie nie jest przesadzone ani trochę!

Koncept wygodnej regulacji ciężaru w jednym produkcie stał się tak popularny, że przeniósł się na inne produkty marki. PowerBlock to dzisiaj marka kojarzona nie tylko z hantlami, ale także z kettlebell a nawet sztangami. Każdy z produktów charakteryzuje się za to tym samym mechanizmem działania i funkcjonalnością, która podbija świat od niemal 30 lat.


Produkty marki PowerBlock możesz znaleźć na stronach naszego sklepu w dziale hantle.