Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

HUMANTRAK

Innowacyjny system do obiektywnej oceny biomechanicznej, który wykorzystując jedynie kamerę i czujniki inercyjne IMU, pozwala zdiagnozować postawę i kompensacje związane z ruchem – nawet podczas ćwiczeń dynamicznych, w czasie rzeczywistym i 3 płaszczyznach ruchu.

HumanTrak to system, dzięki któremu możliwa jest dokładna ocena takich parametrów jak siła, równowaga, zakresy ruchu, asymetria czy obciążenia na stawy. Dokładność i powtarzalność systemu zwalidowana jest z uznawanymi za złoty standard w diagnostyce ruchu i sił – systemami Vicon i platformami dynamograficznymi Kistler.

HumanTrak daje trenerowi lub fizjoterapeucie kompleksowe informacje o jakości ruchu pacjenta i zapewnia postawienie szybkiej i dokładnej diagnozy praktycznie w każdych warunkach. System jest w pełni mobilny a wszystkie jego elementy mieszczą się w wygodnej i umożliwiającej bezpieczny transport walizce.

Nad dokładnością systemu HumanTrak czuwają specjalne sensory, które wyposażone są w 200Hz częstotliwość próbkowania (niezbędną podczas testów dynamicznych, takich jak wyskoki) i kamera, która identyfikuje 25 najważniejszych punktów na ciele człowieka i monitoruje ich ruch w 3 płaszczyznach. Całość dopełnia oprogramowanie analizujące dane i zapewniające komplet informacji na temat badanej osoby w przeciągu zaledwie kilku sekund.

OPROGRAMOWANIE


Łącząc 3 narzędzia do generowania danych, system jest w stanie na bieżąco wizualizować ćwiczenia i pokazać takie parametry jak równowaga, zakresy ruchu czy siły oddziałowujące na stawy, dając badanemu możliwość szybkiej korekty zachodzących kompensacji.

HumanTrak wyposażony jest w serię testów, które uporządkowane są w odpowiednie kategorie, np. testy równowagi, zakresów ruchu czy testy dynamiczne.

Dzięki widokowi z góry, HumanTrak monitoruje również położenie kolan i rozłożenie środka ciężkości, dając informacje o stabilności i równowadze.

Widok w płaszczyźnie strzałkowej (z boku) umożliwia monitorowanie zmian położenia części ciała i ich odchylenia od poprawnej pozycji – informacje szczególnie ważne przy ocenie postawy.

ANALIZA DANYCH


Dokładna analiza danych możliwa jest za pomocą wyłącznie jednego kliknięcia. Każdy raport generowany na podstawie testów zawiera zdjęcia z wykonanego ćwiczenia, informacje o pozycjach ciała w płaszczyźnie poprzecznej (z góry) i strzałkowej (z boku), a także kluczowe informacje dla danego testu, np. zakresy ruchu, obciążenia na stawy, asymetrie między stronami, równowaga, i wiele innych.


Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat HumanTrak?

Zadzwoń pod numer 530 085 036 lub napisz na adres [email protected].