Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

1080 SPRINT

Zaawansowany i w pełni mobilny system do diagnostyki i treningu sportowego w sportach, w których ważna jest prędkość ruchu w jednym kierunku (np. poszczególne dyscypliny lekkiej atletyki – biegi na 100m, 200m i 400m, łyżwiarstwo szybkie) lub opierających się o dynamiczne zmiany kierunku (w tym m.in. piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna).

System daje praktycznie nieograniczone możliwości treningu z dodatkowym oporem – stałym lub zmiennym. Dzięki specjalnej technologii inteligentnego oporu zmiennego, możliwe jest nawet wykonanie ćwiczeń, w których opór zmienia się wraz z przyspieszeniem zawodnika, zmniejszając tym samym przeciążenia związane z częstymi przyspieszeniami (faza startu) i nie wpływając negatywnie na technikę biegu.

1080 Sprint wyposażony jest w 90-metrowy, wykonany z włókna węglowego wyciąg, umożliwiający przeprowadzenie testów szybkościowych z prędkością maksymalną 14m/s (50,4km/h). Oprogramowanie, będące częścią systemu, daje natomiast szczegółowe informacje o wykonanej pracy w zakresie każdego powtórzenia w czasie rzeczywistym. Takie informacje zawierają m.in. dane o generowanej mocy, szybkości i przyspieszeniu, zarówno w czasie całego powtórzenia jak i jego poszczególnych, dowolnie wyselekcjonowanych odcinkach.


TRENING Z IDEALNYM OBCIĄŻENIEM NA KAŻDYM ETAPIE RUCHU

System 1080 Sprint jest jedynym na świecie urządzeniem dającym możliwość dostosowania oporu w zależności od etapu biegu. Możliwe jest więc zaprogramowanie urządzenia w taki sposób, by opór był największy w fazie startu i przyspieszenia a następnie zmniejszał się wraz z rozwojem szybkości zawodnika.

Niezależnie od tego, czy problemem jest start, szybsze rozwinięcie maksymalnej prędkości lub jej utrzymanie na dłuższym odcinku, z 1080 Sprint będziesz w stanie szybko wyeliminować problem i rozwinąć swój pełny potencjał.


OCENA ASYMETRII RUCHU

Dzięki 1080 Sprint uzyskasz dane o mocy generowanej przez obie strony w trakcie biegu po prostej lub podczas zmiany kierunków. Tego typu informacje umożliwiają zidentyfikowanie nawet małych różnic i tendencji podczas wysiłku, które zlekceważone prowadzą do gorszych wyników sportowych a nieodpowiednio traktowane mogą przyczynić się do urazów i kontuzji.


TRENING KONTRASTOWY

Jednym z ważniejszych elementów treningu ukierunkowanego na poprawę szybkości jest trening kontrastowy polegający na wykonywaniu przez zawodnika podstawowych ruchów ze zmiennymi obciążeniami, np. przejście z biegu z obciążeniem do pełnego sprintu bez jakiegokolwiek obciążenia (szybkość maksymalna) a nawet do szybkości większej od maksymalnej (jak np. podczas biegu z wiatrem lub z górki). 1080 Sprint umożliwia wykonanie takiego treningu, dopasowanego indywidualnie do potrzeb każdego zawodnika i dostosowanie do cyklu treningowego lub dyspozycji w danym dniu.


DANE DAJĄCE WYMIERNE WYNIKI

Nieodłączną częścią systemu 1080 Sprint jest jego oprogramowanie, generujące ważne dane w czasie rzeczywistym. Jeśli chciałbyś więc przekonać się z jaką prędkością zawodnik pokonuje dystans 5 metrów, jak szybko jest w stanie rozwinąć prędkość maksymalną i jak długo potrafi ją utrzymać lub która noga pracuje mocniej podczas wysiłku, oprogramowanie zapewni Ci wszystkie te informacje. Mając taki szereg danych do dyspozycji, będziesz mógł wydobyć z zawodnika jego maksymalny potencjał na każdym treningu i kontrolować wysiłek tak, by uchronić go przed kontuzjami lub nadmiernym zmęczeniem.


BIEGANIE Z PRĘDKOŚCIĄ MAKSYMALNĄ I WIĘKSZĄ OD MAKSYMALNEJ

Żeby biegać szybko, trzeba trenować z maksymalną prędkością. Tego typu trening wiąże się z dużymi obciążeniami na mięśnie i stawy, a te z kolei największe są podczas fazy startu i rozwijania prędkości. Dzięki systemowi 1080 Sprint możliwe jest odciążenie zawodnika na wczesnym etapie biegu tak, by ograniczyć przeciążenia treningowe i dać możliwość skupienia się na fazie samego utrzymania maksymalnej szybkości.

System 1080 Sprint daje jeszcze jedną możliwość – biegania z prędkościami większymi od prędkości maksymalnej. Dzięki wsparciu systemu, zawodnik może biegać tak, jak gdyby biegał z ciągłym wiatrem w plecy lub z górki, ale w kontrolowany i bezpieczny sposób. Maksymalna prędkość generowana przez system to w takim wypadku prędkość 14m/s (50,4km/h), czyli nieco więcej od szczytowej prędkości Usaina Bolta podczas biegu bijącego rekord świata na 100m.

1080 sprint

PARAMETRY TECHNICZNE

 • Maksymalne obciążenie w obu kierunkach: poniżej 30kg podczas maksymalnie 10s i poniżej 45kg podczas 3 sekund
 • Szybkość maksymalna: 14 m/s (49,6 km/h)
 • Długość wyciągu: 90m
 • Rodzaj wyciągu: 130kg, średnia 1,7mm
 • Silnik: 1,5kW
 • Waga urządzenia: 29kg
 • Częstotliwość próbkowania: 333Hz
 • Tablet z dotykowym wyświetlaczem lub laptop
 • System operacyjny: Windows 10
 • Wymiary: 1004x330x216mm
 • Gwarancja: 12 miesięcy


Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat urządzeń 1080 Sprint?

Zadzwoń pod numer 530 085 036 lub napisz na adres [email protected].