Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

1080 QUANTUM

Kompleksowy system do diagnostyki, treningu motorycznego, medycznego i rehabilitacji, dający możliwość wykonania praktycznie nieograniczonej liczby ćwiczeń z wykorzystaniem różnych oporów.

1080 Quantum to zdecydowanie najskuteczniejszy i najwszechstronniejszy produkt treningowy na świecie, dzięki któremu możliwa jest praca nad siłą, przyrostem mięśni, spaleniem tkanki tłuszczowej, poprawa dynamiki, wytrzymałości, szybszy powrót do zdrowia i prewencja urazów. 1080 Quantum to swojego rodzaju połączenie kilkunastu najlepszych maszyn treningowych w 1 urządzeniu. Dzięki systemowi możliwy jest nie tylko wybór spośród wszystkich oporów treningowych, tj. izoinercyjnego, izotonicznego, izokinetycznego i zmiennej inercji, ale także monitorowanie wyników w czasie rzeczywistym, w tym tak ważnych parametrów jak moc, siła czy prędkość.

System charakteryzuje się także wysoką personalizacją, tj. m.in. dostosowaniem ciężaru do indywidualnych potrzeb (zmiana obciążenia o 0,1kg), regulacją poziomu obciążenia w fazie koncentrycznej i ekscentrycznej czy przeprowadzeniem ćwiczeń w każdej płaszczyźnie ruchu.

Wszechstronność 1080 Quantum zapewnia nie tylko samo urządzenie, ale i jego akcesoria, dzięki którym możliwe jest wykonanie ćwiczeń dynamicznych, plyometrycznych, sportowych dopasowanych do konkretnej dyscypliny czy rehabilitacyjnych. System 1080 Quantum to produkt, który sprawdza się w takim samym stopniu w treningu na najwyższym stopniu zaawansowania jak i na jego początkowym poziomie.


TRENING Z RÓŻNYMI RODZAJAMI OPORU

W 1080 Quantum nie znajdziesz tylko 1 rodzaju oporu zarezerwowanego dla innych urządzeń treningowych. System posiada nieograniczone możliwości ze względu na to, że opór zarówno dla fazy koncentrycznej jak i ekscentrycznej może być wybrany spośród:

 • Oporu izoinercyjnego – odwzorowującego typowe obciążenia w treningu siłowym
 • Oporu izotonicznego – obciążenia stałe
 • Oporu izokinetycznego – stała prędkość przesuwania się ciężaru dla odpowiedniego obciążenia mięśni w każdej fazie ruchu i optymalnego rozwoju siły i mocy
 • Zmiennej inercji – połączenia oporu z inercją, szczególnie ważnego podczas kształtowania mocy w trakcie ćwiczeń dynamicznych
 • Wibracji – dla odpowiedniego bodźcowania układu nerwowego, zmienne amplitudy o natężeniu 25Hz

PERSONALIZOWANY OPÓR I SZYBKOŚĆ NA KAŻDYM ETAPIE RUCHU

System 1080 Quantum umożliwia m.in. dowolne i niezależne od siebie dostosowanie ciężaru w fazach koncentrycznej i ekscentrycznej, z 3-krotnie większym oporem ekscentrycznym od oporu koncentrycznego. Taki sposób obciążenia mięśniowego pozwala na większą aktywację włókien mięśniowych i ich maksymalną, a jednocześnie bezpieczną pracę w trakcie skurczu ekscentrycznego.


KONTROLA PARAMETRÓW W KAŻDYM POWTÓRZENIU

System 1080 Quantum to jedyny system na świecie umożliwiający ciągłą, bieżącą, błyskawiczną i dynamiczną kontrolę obciążeń i szybkości ruchu nie tylko w zakresie 1 ćwiczenia, ale nawet powtórzenie po powtórzeniu, bez żadnych przerw między nimi.

Sprawia to, że optymalny potencjał motoryczny i sprawnościowy człowieka może być wykorzystany na każdym treningu, wpływając na jego lepsze i szybsze efekty. Tego typu trening może być więc z powodzeniem stosowany w każdym rodzaju treningu – od wyspecjalizowanego treningu sportowego, po fitness, trening medyczny czy rehabilitację.


MONITOROWANIE I ANALIZA DANYCH

Każdy trening, każde ćwiczenie i każde powtórzenie z użyciem 1080 Quantum zapisywane jest i pokazywane w czasie rzeczywistym za pomocą specjalnej aplikacji. Aplikacja ta wyświetla dane na temat generowanej siły, mocy, prędkości i czasu.

Dzięki wysokiej częstotliwości próbkowania na poziomie 333Hz, dane są bardzo szczegółowe i dokładne, pozwalając na szybką ocenę treningu i jego ewentualną modyfikację w razie potrzeb. Dla ćwiczącego, tego rodzaju informacje mogą być również świetnym źródłem motywacji do wykrzesania z siebie maksymalnych możliwości podczas każdego powtórzenia.

Pomimo swojej kompleksowości danych, aplikacja jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze a sama nawigacja odbywa się poprzez dotykowy wyświetlacz.


NAJSKUTECZNIEJSZA METODA TRENINGOWA

Badania w Norweskim Centrum Olimpijskim „Olympiatoppen” pokazały, że trening z 1080 Quantum znacznie wpływa na poprawę siły i mocy (w tym poprawę wyskoku dosiężnego i lepszy czas sprintu) w porównaniu do obecnie stosowanych metod treningowych.

Badania te ukazały się w jednym z magazynów American College of Sports Medicine – Medicine & Science in Sports & Exercise.


PARAMETRY TECHNICZNE:

 • 1-25kg stałego obciążenia koncentrycznego
 • 1-30kg stałego obciążenia ekscentrycznego
 • 1-50kg stałego obciążenia koncentrycznego na poziomie 2
 • 1-60kg stałego obciążenia ekscentrycznego na poziomie 2
 • Maksymalne obciążenie koncentryczne/ekscentryczne podczas 3 sekund: 75kg, 150kg na poziomie 2
 • Prędkość w fazie koncentrycznej: 0,1 – 8m/s
 • Prędkość w fazie ekscentrycznej: 0,1 – 6m/s
 • Częstotliwość próbkowania: 333Hz
 • Tablet z dotykowym wyświetlaczem lub laptop
 • System operacyjny: Windows 10
 • Waga: 180kg
 • Wysokość: 170cm
 • Maksymalna długość wyciągu: 5m
 • Gwarancja: 12 miesięcy


Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat urządzeń 1080 Quantum?

Zadzwoń pod numer 530 085 036 lub napisz na adres [email protected].