Push Band to jeden z najpopularniejszych na świecie produktów do Velocity-Based Training, czyli treningu opartego o prędkość i moc generowaną w ćwiczeniach siłowych.

Sensory Push Band dają nie tylko możliwość analizy typowych danych w czasie rzeczywistym, ale pozwalają też na monitorowanie techniki podczas ćwiczeń w różnych płaszczyznach ruchu, w tym ćwiczeń nietypowych dla kategorii VBT, takich jak rzuty piłką lekarską czy kopnięcia piłki.

W dodatkowo płatnej aplikacji możliwa jest natomiast pełna analiza danych i tworzenie treningów dopasowanych do obciążeń treningowych i możliwości zawodników. Sensory Push Band, wraz z aplikacją, są też stworzone tak, by podczas treningów dawać na bieżąco wskazówki na temat zbyt małego, zbyt dużego lub właściwego obciążenia, a także związanej z nim prędkości i mocy.

Dzięki temu, są to produkty zbliżone w funkcjonalności do personalnego trenera, który odpowiednie zmiany ustala w oparciu o subiektywne odczucia. W przypadku Push Band, urządzenie pomaga Ci, przetwarzając dane w sposób obiektywny. To z kolei przekłada się na maksymalną efektywność każdego z treningów i prowadzi do lepszych rezultatów.