Systemy umożliwiające przeprowadzenie treningów w oparciu o metodę Velocity Based Training, czyli kontrolowanie prędkości i mocy podczas ćwiczeń. Tego typu metoda wykorzystywana jest najczęściej w profesjonalnym sporcie, gdzie takie parametry mają kluczowe znaczenie dla wyników. Metoda ta jest jednak coraz częściej adoptowana przez takie środowiska jak crossfit czy fitness – tym bardziej, że Push Band to pierwszy na świecie produkt dający możliwość szybkiej, automatycznej i mobilnej analizy danych, pochodzącej nie tylko jak do tej pory z ruchów sztangi, ale wszystkich ruchów osoby ćwiczącej.

Push Band 2.0 to jedyny na świecie system mierzący parametry wysiłku związane z prędkością i mocą w 3 płaszczyznach ruchu, umożliwiając nie tylko monitoring surowych danych, ale kontrolę techniki wykonywanych ćwiczeń za pomocą materiałów wideo.

Produkty marki Push zaprojektowane zostały, by odpowiedzieć na wymagania nawet najbardziej wymagających sportowców, ale jednocześnie – by spełnić oczekiwania przeciętnej osoby aktywnej, która chciałaby rozwijać swój potencjał fizyczny. To dlatego, system Push Band 2.0 posiada najbardziej rozbudowaną bibliotekę multimedialną z dokładną prezentacją ćwiczeń. Dzięki takiej bibliotece, inspiracji do treningu nigdy nie brakuje.

W zestawie wchodzącym w skład produktu Push Band 2.0 mieści się odpowiedni sensor odpowiedzialny za zbieranie danych i akcesoria, tj. rękaw na sztangę umożliwiający umieszczenie sensora na wolnych ciężarach (w tym m.in. hantlach i kettlebell) i pas na biodro – służący do dokładnych pomiarów wysiłków dynamicznych, takich jak skoki.