W tej kategorii znajdują się produkty Beast Technologies – jednego z producentów oferujących rozwiązania z zakresu Velocity-Based Training (VBT), czyli treningu opartego o prędkość i moc ruchów podczas ćwiczeń siłowych.

Produkty Beast to solidna dokładność pomiarów i łatwość obsługi. To jednocześnie sensory i systemy zapewniające świetny stosunek ceny do jakości i produkty nie wiążące się z dodatkowymi kosztami. Ten uproszczony model sprzedaży produktów Beast jest stosunkowo unikalny dla produktów technologicznych i jest to jedna z przewag konkurencyjnych tej włoskiej marki.

Wśród produktów Beast możesz znaleźć produkty do użytku indywidualnego (jak Beast Athlete) jak i produkty do użytku zespołowego, dedykowane głównie klubom sportowym. W takich produktach, dostępnych jest nie tylko kilka sensorów, ale darmowa licencja na oprogramowanie, nawet dla 35 zawodników.

Produkty marki Beast przeznaczone są głównie dla tych użytkowników, którzy szukają prostych, ale dokładnych i niezawodnych rozwiązań, nie tylko nie komplikujących treningów, ale takie treningi ułatwiających.