Urządzenia Proinertial do treningu ekscentrycznego z wykorzystaniem mechanizmu koła zamachowego. To produkty o wyjątkowej wszechstronności, wykorzystywane z równym powodzeniem w sporcie, jak i w w rehabilitacji.

Zastosowanie produktów Proinertial jest tak szerokie ze względu na to, że każdy z produktów daje możliwość wykonania setek, a nawet tysięcy ćwiczeń, w każdej płaszczyźnie ruchu, z różnego rodzaju oporem – którego wielkość wybierasz i kontrolujesz Ty.

Ale ten opór nie jest typowym oporem, który spotykasz na maszynach na siłowni. W treningu inercyjnym (lub ekscentrycznym), opór zależy od prędkości i mocy jaką wygenerujesz podczas ruchu w jedną ze stron. Im większą prędkość i moc wygenerujesz, tym większą prędkość i moc będziesz musiał wygenerować w ruchu powrotnym. Wszystko to sprawia, że intensywność Twojego treningu, a nawet pojedynczych ćwiczeń, nawet w zakresie tej samej serii, może być bardzo różna. I tutaj ponownie – wszystko zależy od Ciebie.

Marka Proinertial posiada w swojej ofercie szeroki wybór produktów, wśród których znajdziesz m.in. urządzenia mobilne i stacjonarne, a także takie, które można przymocować do rack’a na siłowni. To dokładnie te urządzenia są częstym wyborem najbardziej znanych klientów sportowych na świecie, którzy decydują się na zakup sprawdzonej już wielokrotnie na przestrzeni lat jakości.