Profesjonalne urządzenia Exerfly wykorzystujące mechanizm koła zamachowego do generowania proporcjonalnego oporu w fazie koncentrycznej i ekscentrycznej. Oznacza to, że im większej siły użyjesz do ruchu w jedną stronę, tym większej siły będziesz musiał użyć podczas ruchu w stronę przeciwną.

Urządzenia treningowe wykorzystujące taki mechanizm nazywane są często urządzeniami do treningu inercyjnego, treningu z kołem zamachowym lub treningu ekscentrycznego. Tak naprawdę, to właśnie faza ekscentryczna ruchu podczas treningów z Exerfly jest fazą kluczową. Mało tego – Exerfly, jako jedyna marka na świecie w swojej kategorii daje możliwość ustawienia oporu w fazie ekscentrycznej o 1-80% od tego w fazie koncentrycznej – dzięki temu, możesz precyzyjnie kontrolować swój trening, niezależnie od tego czy jesteś sportowcem profesjonalnym, amatorem czy osobą rehabilitującą się po kontuzji.

Exerfly i trening inercyjny (ekscentryczny) jest dla każdego, ale musisz pamiętać, że opór z którym przyjdzie Ci się zmierzyć jest czymś, do czego możesz być nieprzyzwyczajony. Dlatego zalecamy uwagę podczas pierwszej styczności z produktem – niezależnie od wersji, którą wybierzesz.

A do dyspozycji są wersje mobilne i stacjonarne. Nie brakuje też modeli urządzeń, które możesz przytwierdzić do rack’a na siłowni. Możliwości z Exerfly jest bardzo dużo a sam trening z wykorzystaniem metody na pewno przyniesie Ci tak dużo wyzwań, jak przyjemności i efektów.