Kompaktowy i w pełni mobilny a jednocześnie rzetelny system do oceny skoczności, pozwalający monitorować parametry związane z wyskokiem – zaczynając na wysokości wyskoku a kończąc na ilości powtórzeń.

System VERT to najpopularniejsze rozwiązanie w swojej kategorii, stosowane przez większość tych klubów sportowych, dla których skoczność ma znaczenie. To dlatego z urządzeń korzystają m.in. kluby siatkówki w Polsce i na świecie, na każdym szczeblu rozgrywek.

System VERT opiera się o dyskretny sensor umieszczany na wysokości talii lub brzucha. Dzięki takiemu sensorowi, połączonemu z aplikacją mobilną, trenerzy i zawodnicy mogą dokładnie monitorować swoją wydajność treningową i tak manipulować wysiłkiem, by wydobyć z niego maksymalne możliwości. To z kolei przekłada się nie tylko na większą siłę, moc i wytrzymałość, ale również na prewencję kontuzji.

VERT jest również nieocenionym narzędziem diagnostycznym, umożliwiającym przeprowadzenie różnego rodzaju testów skocznościowych, w tym wyskoku dosiężnego z pozycji stojącej i nabiegu, wytrzymałości skocznościowej i siły eksplozywnej podczas wyskoku.