Unikalne suwnice Shuttle Systems dają możliwość przeprowadzenia treningu nóg z oporem elastycznym w różnych płaszczyznach ruchu. W tych suwnicach, typową pozycją jest pozycja pozioma, w tym – ze wsparciem dolnego odcinka pleców. Oznacza to, że każdy wysiłek jest bezpieczniejszy.

A wysiłek wykonywany na suwnicach Shuttle Systems może być naprawdę różny – choćby ze względu na to, że możliwe jest tutaj trenowanie bez oporu i wykonywanie ćwiczeń plyometrycznych, na jedną lub obie strony ciała. Oczywiście, te same ćwiczenia plyometryczne można wykonać również z dowolnie większym oporem – a ten można ustawić w najbardziej zaawansowanym modelu suwnicy na aż 180kg.

Jeśli już mowa o oporze, opór w suwnicach Shuttle Systems zmieniany jest za pomocą specjalnych gum oporowych, z których każda generuje 11,25kg. Daje to możliwość łatwej i szybkiej kontroli, a także zmiany ciężaru, co często jest szczególnie ważne w treningach o charakterze sportowym czy rehabilitacyjnym.

To właśnie w sporcie i rehabilitacji, suwnice Shuttle Systems wykorzystywane są najczęściej i cieszą się niesłabnącą popularnością – głównie dzięki swojej wszechstronności i skuteczności działania.