Playermaker to prawdziwie rewolucyjne rozwiązanie w monitoringu wysiłku piłkarskiego. To swojego rodzaju system GPS, który jako pierwszy został umieszczony nie na plecach zawodnika a na jego butach. Dzięki najbardziej zaawansowanym sensorom inercyjnym o niezwykle wysokiej częstotliwości próbkowania (1,000Hz – równej około 50-krotności częstotliwości typowych systemów GPS) i specyficznemu umiejscowieniu, Playermaker jest nie tylko najbardziej dokładnym systemem na świecie, ale daje możliwość obserwowania parametrów technicznych i taktycznych, przy jednoczesnej kontroli obciążeń treningowych.

Wszechstronność Playermaker

Playermaker to również jedyny na świecie system do monitorowania wysiłku wewnątrz i na zewnątrz. To system, który może być używany zarówno przez doświadczonych trenerów przygotowania motorycznego jak i młodych, niedoświadczonych piłkarzy, którzy chcą zadbać o codzienną poprawę swoich umiejętności. Tak wszechstronnego systemu GPS w piłce nożnej jeszcze nie było. To część powodów, dla którego za produktami i marką Playermaker stoją znane osobistości – na czele z legendą trenerską – Arsene Wenger, rekordzistą pod względem tytułów Premier League dla Arsenal Londyn.

Rodzaje systemów Playermaker

Playermaker dysponuje obecnie 3 produktami, dedykowanymi piłkarzom indywidualnym, drużynom sportowym i instytutom badawczym. Do takich produktów należą:

  • Playermaker UNO – do użytku indywidualnego
  • Playermaker SQUAD Pro – do użytku klubowego
  • Playermaker SQUAD Elite – do użytku badawczego

Każdy z tych produktów daje użytkownikowi bezcenne informacje, które mają przełożenie na grę na boisku – zarówno pod kątem motorycznym, technicznym i taktycznym. Każdy rodzaj systemu jest też świetnym narzędziem do oceny gotowości do gry i prewencji kontuzji, zwłaszcza przy okazji dokładnej oceny przeciążeń treningowych.