Stepy i platformy treningowe w naszej ofercie umożliwiają przeprowadzenie treningu na stabilnym i niestabilnym podłożu. Oba rodzaje treningu mają swoje korzyści i wpływają na poprawę intensywności ćwiczeń. Platformy o niestabilnym podłożu są jednak skuteczniejsze ze względu na fakt angażowania do pracy większą ilość włókien mięśniowych. Ćwiczenia na takich przyrządach nie tylko powodują pracę mięśni głębokich, ale poprawiają równowagę i stabilność, przyczyniając się do lepszej ogólnej sprawności i mniejszego ryzyka urazów.

W kategorii stepy i platformy treningowe mamy do dyspozycji najbardziej znane marki na świecie – Reebok, BOSU i Vicore Fitness, z których każda ma swój flagowy i rozpoznawalny w każdym kraju produkt.

W marce Reebok takim produktem jest step do ćwiczeń, który można znaleźć niemal w każdym klubie fitness. BOSU to innowacyjne produkty przypominające przeciętą w połowie piłkę a TerraCore (marki Vicore Fitness) to najbardziej funkcjonalna z platform treningowych umożliwiająca trening z wieloma produktami jednocześnie, w tym m.in. z gumami do ćwiczeń. TerraCore to również produkt niezniszczalny, który znosi obciążenie 2 ton i zabezpieczony dwuletnią gwarancją.