Photon Sports to marka, której celem jest zrewolucjonizowanie diagnostyki sportowej związanej z oceną szybkości, zwrotności i skoczności. Produkty marki całkowicie poświęcone są profesjonalnym sportowcom, ich trenerom i sztabom szkoleniowym, które potrafią przełożyć dokładne, obiektywne i szczegółowe dane o wysiłku, na większe postępy treningowe i lepszą dyspozycję na boisku.

Photon Sports to synonim innowacji, łączący swoje unikalne doświadczenia technologiczne z doświadczeniami sportowymi – po to, by w pełni rozwinąć potencjał sportowy każdego zawodnika i uchronić go przed kontuzjami. To właśnie te cele przyświecają na co dzień zespołowi złożonemu z czołowych inżynierów, programistów, projektantów, naukowców, trenerów, fizjoterapeutów i byłych zawodników, tj. ludzi starających się stworzyć niemal idealne rozwiązania w zakresie diagnostyki sportowej.

Obecne rozwiązanie Photon Sports to system oparty o optyczną technologię, który dzięki kamerze 3D nie wymaga od użytkownika umieszczania na ciele żadnych sensorów. Poza kamerą i obsługującym ją tabletem, jedynym elementem jest tutaj lekka i wygodna kamizelka, której obecności podczas wysiłku nawet nie odczujesz. Ze względu na niewielką ilość produktów zaangażowanych w pomiary, przygotowanie całego sprzętu do testów jest błyskawiczne (zajmuje około 1 minuty). Podobnie jest z samym przeprowadzeniem testów.

Wszystko to sprawia, że Photon Sports może być wykorzystywany przez kluby i związki sportowe, w różnych dyscyplinach sportowych – od sportów zespołowych po indywidualne. Photon Sports ma znaczenie tam, gdzie liczy się każda setna sekundy, każdy krok, każdy skok i każda zmiana kierunku. Bo wszystkie te rzeczy mają wpływ na sukces sportowy. A tam gdzie mowa o sukcesach sportowych, tam jest też Photon Sports.