Innowacyjne produkty z kategorii „Wearable Resistance”, które dzięki połączeniu specjalnych materiałów i elastycznych obciążeń mogą być umieszczane na ciele w dowolnej konfiguracji i pod dowolnym kątem, wpływając w ten sposób na angażowanie do pracy konkretnych grup mięśniowych.

Exogen to jeden z najbardziej przydatnych produktów w treningu sportowym, potrafiący jak żaden inny produkt na świecie odwzorować wysiłek fizyczny danej dyscypliny dodając do danego ruchu dodatkowe obciążenie. W ten sposób możliwe są adaptacje treningowe wykraczające daleko poza do tej pory stosowany trening siłowy.

Produkty Exogen stosowane są w każdej dyscyplinie sportu przez najlepszych sportowców i kluby sportowe na świecie. Z obciążeniami Exogen można nie tylko biegać czy jeździć na rowerze, ale nawet pływać – bez obaw o zniszczenie produktu lub odczepienie się. Niezależnie od tego, jakie masz cele treningowe, Exogen pomoże Ci w ich osiągnięciu.

W ofercie marki jest aż 17 produktów, w tym te dedykowane poszczególnym częściom ciała i zestawy dla konkretnych sportów, w tym piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, golfa, tenisa, sztuk walki i triathlonu.