Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

System GPEXE to najdokładniejszy na świecie system GPS do monitorowania i analizy treningu. Dzięki wysokiej, 20Hz częstotliwości próbkowania system nie tylko jest w stanie zmierzyć takie parametry jak szybkość, przyspieszenie, wytracenie prędkości, liczbę przyspieszeń i wyhamowań, ale także wydatek energetyczny, wysiłek mięśniowy czy moc metaboliczną.

Jak działa system GPEXE?

MONITOROWANIE I ZBIÓR DANYCH

Nadajnik GPEXE odpowiedzialny za monitorowanie danych wkładany jest do specjalnej koszulki i umiejscowiony na plecach zawodnika. Nadajnik automatycznie identyfikuje pozycję, zbiera dane i zachowuje je w swojej pamięci.

TRANSFER DANYCH

Wszystkie dane zebrane przez nadajniki GPEXE przekazywane są za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia do komputera, a następnie przez internet do Chmury GPEXE. Proces ten jest procesem automatycznym i trwa zaledwie kilka sekund.

ANALIZA DANYCH

Analiza możliwa jest dzięki aplikacji umożliwiającej przeglądnięcie wszystkich danych pochodzących z treningu, zarówno pojedynczych wysiłków, jak i grup wysiłków, które mogą zostać ujęte jako cały trening lub podzielone na poszczególne elementy.

WIDEO

Aplikacja GPEXE zbiera dane z nadajników za pomocą GPEXE Bridge, przetwarza je i udostępnia użytkownikom do dalszej analizy. Lista informacji dostępnych dla użytkownika zawiera m.in.:
⇒ Podsumowanie danych (czas, dystans, szybkość, liczba przyspieszeń i wytraceń prędkości, tętno, moc metaboliczna, wysiłek mięśniowy, wydatek energetyczny)
⇒ Graficzną prezentację krok po kroku: szybkości, przyspieszeń, mocy metabolicznej, mocy mechanicznej, mocy aerobowej, tętna
⇒ Mapę kinematyki
⇒ Wysiłki anaerobowe ze szczegółową klasyfikacją i graficzną prezentacją
⇒ Czas, dystans i energię w różnych strefach tętna, szybkość i moc
⇒ Maksymalne przyspieszenia, szybkość i moc
Aplikacja daje również użytkownikowi możliwość tworzenia sesji, tj. elementów treningu w tym samym przedziale czasowym, pozwalając na grupowanie i porównanie danych zawodników do siebie lub odniesienie ich wyników do całej drużyny.
Sekcja statystyczna pokazuje wszystkie informacje w bazie danych i umożliwia pełną indywidualizację raportów. Dzięki temu możliwa jest przejrzysta analiza danego parametru treningowego w różnych momentach treningu zarówno dla jednego jak i dla wielu zawodników.

PANEL

Strona panelu pokazuje 2-tygodniowy kalendarz zawierający oznaczone kolorami sesje i skróty do głównych sekcji aplikacji.

SESJA

Intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs pozwala na stworzenie sesji złożonej z dowolnej ilości wysiłków i porównanie danych poszczególnych lub wybranych zawodników.

MONITORING

Sekcja umożliwia szczegółową analizę wysiłków przedstawionych na osi czasu. Możliwa jest tutaj analiza wszystkich lub wybranYch parametrów treningowych.

Nadajnik GPEXE

NAJWYŻSZA DOKŁADNOŚĆ I PRECYZJA POMIARÓW

  • najwyższa częstotliwość próbkowania – 20Hz
  • 3-osiowy akcelometr, żyroskop i magnetometr
  • mikroprocesor umożliwiający bezpośrednie przetwarzanie sygnału do urządzenia
  • 10-godzinny okres pracy baterii
  • trwała, ergonomiczna i hermetyczna obudowa (IP 65)
  • wodoodporny

     

Zalety systemu GPEXE

DOKŁADNOŚĆ POMIARÓW

Nadajnik GPEXE jest jedynym na świecie urządzeniem GPS stosującym 20Hz częstotliwość próbkowania.Dzięki takiej dokładności pomiarów użytkownik jest w stanie rozpoznać poszczególne kroki zawodnika. Pozwala to nie tylko na wiarygodną ocenę wysiłku, ale także pomiar ważnych parametrów treningu, takich jak moc metaboliczna.

MOC METABOLICZNA

W systemie GPEXE wysiłki treningowe zawodników oceniane są m.in. za pomocą kalkulacji mocy metabolicznej. Moc metaboliczna bierze pod uwagę nie tylko szybkość, ale przyspieszenia i wytracenia prędkości zawodników - czynniki znacznie wpływające na zwiększenie wydatku energetycznego.
Biorąc pod uwagę próg mocy krytycznej zawodnika, system GPEXE potrafi rozróżnić wysiłki aerobowe od anaerobowych. Z systemem możliwa jest również szczegółowa analiza anaerobowych wysiłków zapisanych podczas sesji treningowej. Za rozwój algorytmów odpowiedzialnych za obliczenie mocy metabolicznej i wydatku energetycznego odpowiedzialny jest twórca pojęcia mocy metabolicznej - profesor Pietro Enrico di Prampero.

WYSIŁEK MIĘŚNIOWY

Najnowszy pomiar systemu GPEXE pozwalana ocenę obciążenia mięśniowego. Połączenie analizy mięśniowej z metaboliczną daje kompletny obraz wysiłku wykonanego przez zawodnika.
Dzięki temu parametrowi możliwa jest kontrola obciążeń wykonanych przez mięśnie i relacji między wykonaną pracą ekscentryczną i koncentryczną.